Sepetim (0 Ürün)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. En taze ürünleri kapınıza kadar getirmemiz için hemen bir sepet oluşturun.

Ürün Filtreleri

Ceviz

Filtrele
Çorum Kabuklu Ceviz
250 gr.

Çorum Kabuklu Ceviz

47,25 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Çorum Aşı Ceviz İçi
250 gr.

Çorum Aşı Ceviz İçi

107,25 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Pirinç Ceviz İçi
500 gr.

Pirinç Ceviz İçi

84,50 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Ceviz İçi Chandler
250 gr.

Ceviz İçi Chandler

59,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Ceviz İçi (Kırık Ceviz)
250 gr.

Ceviz İçi (Kırık Ceviz)

59,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

2 adet Ceviz çeşidi bulunmaktadır.
2024 yılı güncel Ceviz fiyatları 199,00 TL ile 399,00 TL aralığındadır.

İçerdiği vitaminler ve değerli yağlar ile ceviz en fazla tercih edilen kuruyemişlerin başında gelir. Farklı iklim ortamlarında yetişen çeşitli ceviz türleri vardır. Pek çok atıştırmalık ve tatlının yapımında faydalanılan ceviz, mutfaklardan asla eksik olmaması gereken yemişlerden biridir. Sağlık için oldukça önemli bir yere sahip olan ceviz çeşitleri; Çorum Aşı cevizi, Çorum kabuklu ceviz, Uygur kabuklu ceviz ve Yerli Kelebek ceviz içi olmak üzere dörde ayrılır.

Ceviz Tüketimi Nasıl Olmalıdır?

Ceviz tüketmeden önce cevize karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığından emin olmalısınız. Şayet alerjiniz bulunuyorsa kontrollü miktarda ceviz tüketmenizde fayda vardır. Ceviz kalori miktarı ile ideal sayılacak seviyededir. Her gün en fazla 4 - 5 ceviz tüketimi ile cilt için faydalı olan çeşitli besin değerleri alınabilir. Ancak sağlıklı beslenmek isteyenlerin bu miktarı aşmaması tavsiye edilir. Çünkü ceviz, değerli yağlar bakımından oldukça zengin bir kuruyemiştir. Ceviz her ne kadar yüksek kalorili olsa da bazı çalışmalar cevizin iştah kontrolünü sağladığını ortaya koymuştur. Bunun yanında ceviz besin değeri bakımından oldukça zengin bir özellik gösterir. Magnezyum, demir, potasyum, çinko, sodyum gibi mineraller içeren kuruyemişte aynı zamanda zengin miktarda C ve B vitaminleri bulunur. Ayrıca omega - 6 yağ asidi bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle hemen hemen her gün ceviz tüketimi sağlanması tavsiye edilir.

Ceviz Tüketiminin Faydaları Nelerdir?

Ceviz faydaları bakımından oldukça zengin bir kuruyemiştir. Bilhassa Çorum Aşı cevizinin bilimsel çalışmalar sonucunda; cilt temizleyici, siğil giderici, damar koruyucu, ishal kesici ve tümör engelleyici özelliklere sahip olduğu tespit edilmiştir. Kan dolaşımını ve karaciğer fonksiyonlarını düzenleyen ceviz, aynı zamanda kolesterolün azalmasına da destek olur. Kan temizleme, kabızlık, iştahsızlık, şeker hastalığı, sarılık gibi rahatsızlıklara çözüm bulan ceviz, aynı şekilde ergenlik sivilceleri, aft, el - ayak iltihabı, saçlardaki konak ve uyuz, saç dökülmesi, diş etleri ve boğaz hastalıklarına iyi gelmesiyle bilinir. Aynı faydaları Çorum Kabuklu cevizde de görebilmek mümkündür. Sağlıklı protein, lif ve yağ kaynağı olan Uygur Kabuklu cevizinin faydaları da oldukça yüksektir. Kalp ve kemik sağlığını iyileştirici fayda sağlarken kilo dengesi sağlamaya da destek olur. Düzenli ceviz tüketimi ile melatonin kan seviyesi yükselir ve bu da düzenle uyku iyileşmesine katkıda bulunduğu anlamına gelir. Yerli kelebek ceviz içi tercihlerinizde de aynı faydaları görebilirsiniz. Genel anlamda cevizin bir çeşit hastalığı ciddi ölçüde önlediği özelliği olduğu herkes tarafından bilinir. Bu sebeple pek çok kişi bahçesine ceviz fidanı dikmeye özen gösterir. Bu hastalıklardan birincisi kalp ve damar hastalıklarıdır. Uzmanların ortak görüşüne göre bütün öğünlerden sonra bir miktar ceviz yenerek damarların tıkanmasına neden olan yağlı besinlerden korunmak mümkündür.

Ceviz Fiyatları Ne Kadar?

Ceviz fiyatları skalasını belirleyen çeşitli unsur bulunur. Bu değişkenlerin başında kesinlikle cevizin türü gelir. Bunun yanında etli ve lezzetli cevizlerin diğer cevizlere göre daha yüksek fiyata satılması olasıdır. Bunun yanı sıra ceviz içleri, doğal olarak kabuklu satılan cevizlere göre daha yüksek şekilde ücretlendirilir. Öte yandan cevizin hangi koşullarda yetiştirildiği hususu da fiyata yansıyan diğer bir etkendir. Üretiminin her aşaması denetime tabi tutulan ve üzerinde herhangi bir kimyasal madde yer almayan cevizler, kullanıcı bütçesine hitap eden ve cep yakmayan fiyatlara sahiptir. Siz de kuruyemiş alımlarınızda Özgür Leblebi’yi tercih ederek kazançlı bir alışveriş yapabilirsiniz.


Taze Günlük Mahsül
Taze Günlük Mahsül
Kilitli ambalajlar ve özenli paketleme ile taptaze size ulaşır.
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Saat 14:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş
Tüm kredi kartları ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Koşulsuz İade
Koşulsuz İade
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı