Sepetim (0 Ürün)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. En taze ürünleri kapınıza kadar getirmemiz için hemen bir sepet oluşturun.

Ürün Filtreleri

Kategoriler

Kuruyemişler

Filtrele
Kabuklu Fındık
500 gr.

Kabuklu Fındık

109,50 TL
Çorum Beşlisi
500 gr.

Çorum Beşlisi

199,50 TL
Çorum Kabuklu Ceviz
250 gr.

Çorum Kabuklu Ceviz

47,25 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Yağsız Kuru Kavrulmuş Kaju
250 gr.

Yağsız Kuru Kavrulmuş Kaju

93,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Çifte Kavrulmuş Kebap Fındık
250 gr.

Çifte Kavrulmuş Kebap Fındık

139,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Siirt Fıstığı
250 gr.

Siirt Fıstığı

199,75 TL
Antep Fıstığı Naturel
250 gr.

Antep Fıstığı Naturel

162,25 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Lüks Karışık
500 gr.

Lüks Karışık

139,50 TL
Atom Karışık
500 gr.

Atom Karışık

199,50 TL

Kuruyemiş Tüketiminin Faydaları

Besin kavramı bir tüketim ürünü olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Bunun yanı sıra beslenmek için kullanılan yiyecek ve içecekleri farklı kategorilerde incelemek de mümkündür. Özellikle öğünler içerisinde kullanılan gıdaların dışında, bireylerin istekleri doğrultusunda tükettikleri ürünleri atıştırmalık kategorisi içerisinde incelemek mümkündür. Atıştırmalıklar ise kimi zaman öğün geçiştirmek için kimi zaman ise aktivite esnasında keyfi bir kullanım özelliği taşımaktadır. Ancak bu noktada bireylerin besin değeri yüksek sağlıklı atıştırmalıklar tercih edilmesi vücut gelişimi için de büyük önem taşımaktadır. Nitekim bu sağlıklı atıştırmalıklar içerisinde geçmişten günümüze özenle gelen kuruyemiş çeşitleri önemli bir yer tutmaktadır. Farklı çeşitleri ile pek çok bireyin damak zevkine hitap edebilecek ve bitkisel bazlı üretilen kuruyemişler çeşitleri incelendiğinde farklı faydaları vücuda taşımaktadır. Özellikle günlük tüketimlerinde dikkat edilmesi gerekir. Kimi kuruyemişler gün içerisinde belirli bir miktarda tüketildiğinde cilt yapılanmasına, protein alınmasına ya da bağırsak problemlerine yardımcı olabilmektedir.

Bir Atıştırmalık Olarak Kuruyemiş Tüketimi

Dünyanın her yerinde kişilerin boş zamanlarında ya da misafir ağırladıklarında kullandıkları atıştırmalıklar mevcuttur. Bu atıştırmalıklar nitelik olarak birbirinden farklıdır. Bunun yanı sıra besin değerine dikkat eden bireylerin daha sağlıklı atıştırmalıklara yönelmesi de oldukça olası bir durumu oluşturmaktadır. Nitekim kuruyemişler besin değerleri açısından oldukça önemli bir yerdedir. Bunun yanı sıra vücut için de oldukça faydalı oldukları yapılan araştırmalar sayesinde bilinmektedir. Kimi zaman ikram olarak kullanımının yanı sıra film izlerken veya piknikte ya da arkadaş sohbetlerinde de kuruyemişler kalori durumu da göz önünde bulundurularak tüketime uygundur. Özellikle çocukların atıştırmalık tüketme alışkanlıkları göz önünde bulundurulduğunda çocuk gelişimi için daha faydalı olan ve günlük tüketime uygun kuruyemişlerin olduğunu söylenebilir. Bu noktada işlenmiş gıdalar yerine kuruyemişin atıştırmalık olarak tercih edilmesi çocukların ya da gençlerin günlük kalori ihtiyacını da karşılayarak sağlıklı beslenme zincirini kolaylıkla oluşturmanıza da yardımcı olabilmektedir.

Kuruyemişlerin Kullanım Alanları

Kuruyemişler genel kullanım olarak atıştırmalık kategorisinde görülse de mutfakta pek çok alanda yardımcı konumundadır. Özellikle hamur işleri ile kimi kuruyemişlerin muhteşem uyumu dikkat çekmektedir. Bu anlamda daha sağlıklı besinlerin elde edilmesine de ön ayak olacaktır. Özellikle kuruyemiş adları düşünüldüğünde fındık gibi doğal yağı bünyesinde bulunduran ya da ceviz gibi faydalı bir ek gıda olan çeşitleri akla gelmektedir. Atıştırmalık dışında da kekler, tatlılar ya da çikolatalar içerisinde kuruyemişlerin kolaylıkla kullanılabildiği de önemli bir noktadır. Bu anlamda kuruyemiş fiyatları ile farklı ve işlenmiş gıdalar karşılaştırıldığında daha sağlıklı bir çizgi oluşturduğu bilinmektedir. Ek olarak diyet içerisinde de kuruyemiş kullanımı yaygındır. İstenen protein ve kalorinin alınmasını kolaylaştırması sayesinde geniş bir kullanım alanına sahip olduğu söylenebilir. Aynı zamanda öğün arasında tüketimi yapıldığında tok tutan özelliği ile de göze çarpmaktadır.

Kuruyemişlerin Faydaları

Kuruyemişler farklı çeşitlerde kategorize edilebilmektedir. Daha lifli ürünlerin yanı sıra meyve kurusu gibi tasvir edilmesi de uygun olacaktır. Bunun yanı sıra kuruyemişin faydaları bireylerin genel yaşamı içerisinde de önemli bir katkı ürünü olmasını sağlamaktadır. Öyle ki protein açısından zengin olan kuruyemişlerin yanı sıra; bağırsak düzenleyen, kilo kontrolüne yardımcı olan ya da cilt için faydalı olan pek çok kuruyemiş bulunmaktadır. Bu noktada kuruyemiş markaları gibi kuruyemiş çeşitleri de birbirinden farklıdır. İhtiyaç tespiti yapılarak doğru miktarlarda günlük kullanım sağlandığında gerekli kuruyemişin vücut için oldukça faydalı sonuçlar doğurduğunu görmek de oldukça mümkündür. Sizler de taze kuruyemiş tercih ederek bu faydalardan yararlanabilirsiniz.


Taze Günlük Mahsül
Taze Günlük Mahsül
Kilitli ambalajlar ve özenli paketleme ile taptaze size ulaşır.
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Saat 14:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş
Tüm kredi kartları ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Koşulsuz İade
Koşulsuz İade
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı