Sepetim (0 Ürün)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. En taze ürünleri kapınıza kadar getirmemiz için hemen bir sepet oluşturun.

Özgür Kuruyemiş ve Leblebi

1931: Özgür Leblebi’nin kurucusu olan dedemiz Hacı Hüseyin Özgür, Çorum/Sungurlu Oğlaközü köyünde dünyaya gelmiştir.

1951: Oğlaközü Köyünden Sungurlu’ya göç eden Hacı Hüseyin Özgür, önceleri buğday pazarında hamallık, meyve-sebze satıcılığı gibi işler yaparak geçimini sürdürürken, sonra ki günlerde çarşı içerisinde manav olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

1965: Sungurlu çarşı esnafı olarak yaşamına devam eden Özgür; çalışma hayatına farklı bir sektörde devam etmeyi tercih ederek oğulları Nesimi ve Zeki Özgür ile birlikte, bakkaliye işine girmiş ve Çorum’dan aldığı leblebiyi Sungurlu’daki bu küçük bakkal dükkanında satışa sunarak, kuruyemiş serüvenindeki ilk adımlarını atmaya başlamıştır.

Özgür Leblebi Merkez Şube

1969: Açtığı ilk şube olan Merkez Şube’de Çorum’un meşhur lezzeti; sade sarı leblebiyi müşterilerine sunarken, daima daha kaliteli ve özenli bir hizmet anlayışını benimseyen Özgür; kendi leblebi kavurma makinasını da alarak, taze ve sıcak leblebi satışıyla, kuruyemiş alanındaki ilk başarısını elde etmiştir. Yıllar içerisinde büyüttüğü ve geliştirdiği markası ile başarısını katlayarak devam eden firmamız, kuruyemiş sektöründe akıllara gelen ilk isimlerden biri olarak ticaret hayatına devam etmiştir.

2000: Hacı Hüseyin Özgür’ün vefatıyla birlikte, baba yadigarı mesleği, oğulları ve torunları sürdürmeye devam etmişlerdir.

2003: Sungurlu’da, Ankara-Çorum karayolu üzerinde kurdukları, memleketten dönenlerin uğrak yeri haline gelen bu leblebi ve kuruyemiş tesisi ile birlikte, düğün salonu ve halı saha işletmeciliğine de başlayan Özgürler, kuruyemiş alanındaki başarıları ve güler yüzlü hizmet anlayışları sayesinde markalarını fazlasıyla duyurmuş, aynı karayolu üzerinde ikinci bir şube açma ihtiyacı hissetmişlerdir.

Özgür Leblebi Fırın Şube

2006: Açtıkları ikinci şube olan Fırın Şube’de satışa sundukları ürünler arasında, Trabzon ekmeği ve Çorum Sungurlu’ya ait kültürel ve geleneksel hediyelik eşyaların da yer almasıyla beraber, firmaya olan ilgi her geçen gün artarak devam etmiştir.

Özgür Leblebi Şahintepe Şube

2015: Çorum lezzetlerini Ankara’ya taşıdığımız, Ankara’daki ilk şubemiz olan gözbebeğimiz Mamak/Şahintepe Şube, Ankaralı vatandaşlarımız tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Özgür Leblebi İnciyaka Şube / Sincan Şube

2019: Ankara’daki ikinci şubemiz Mamak/İnciyaka Şube ve üçüncü şubemiz Sincan Şube ile aynı yıl içerisinde iki şube açmış olmanın mutluluğunu yaşadık.

Özgür Leblebi Hüseyingazi Şube

2020: Taptaze kuruyemişlere herkes ulaşabilsin diye, Ankara’da ki dördüncü şubemiz Mamak/Hüseyingazi Şube beklentimizin de üstünde bir ilgiyle karşılandı.

Özgür Leblebi Fabrika Satış Mağazası

2021: Ankara’daki Fabrika Satış Mağazamız aynı zamanda 1.300 m² büyüklüğünde kapalı alana sahip üretim tesisimizin de bulunduğu beşinci şubemizdir.

“Kuruyemişin Bayatlamaya Zaman Bulamadığı Yer” sloganıyla Özgür Leblebi, halen ikinci kuşak; Zeki Özgür liderliğinde, oğulları Selçuk Özgür ve Eren Özgür ile varlığını sürdürerek, taptaze kuruyemişlerin Türkiye’nin dört bir tarafına ulaşması için hizmet vermeye devam etmektedir.

50 yıllık tecrübe ve birikimiyle Çorum’da 2,  Ankara’da 5 şubesi ile hizmet veren Özgür Leblebi, Online Satış alt yapısı ile taze ve kaliteli kuruyemişi Türkiye’nin her yerine ulaştırmaktadır.


Taze Günlük Mahsül
Taze Günlük Mahsül
Kilitli ambalajlar ve özenli paketleme ile taptaze size ulaşır.
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Saat 14:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş
Tüm kredi kartları ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Koşulsuz İade
Koşulsuz İade
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı