Sepetim (0 Ürün)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. En taze ürünleri kapınıza kadar getirmemiz için hemen bir sepet oluşturun.

Ürün Filtreleri

Tropikal Kuru Meyveler

Filtrele
Ananas Kurusu
250 gr.

Ananas Kurusu

74,75 TL
Kivi Kurusu
250 gr.

Kivi Kurusu

62,25 TL
Pomelo Kurusu
250 gr.

Pomelo Kurusu

57,25 TL
Yaban Mersini
250 gr.

Yaban Mersini

82,25 TL
Muz Kurusu
250 gr.

Muz Kurusu

57,25 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

31 adet Kuru Meyve çeşidi bulunmaktadır.
2024 yılı güncel Kuru Meyve fiyatları 39,50 TL ile 599,00 TL aralığındadır.

Tropikal kuru meyveler yalnızca lezzetleriyle değil faydaları ile de insan vücudu için vazgeçilmezler arasındadır. Öncelikli olarak tropikal kuru meyvelerin lif içeriklerinden söz edilmesi gerekir. Tropikal kuru meyveler, yoğun miktarda lif içermesi ile boşaltım ve sindirimin daha etkili çalışabilmesini sağlar. Vücuda kolaylıkla kaliteli enerji veren tropikal kuru meyve çeşitleri son derece işlevsel bir ara öğün seçeneğidir. Tropikal kuru meyveler sayesinde çeşitli vitaminleri lezzetli bir yol ile bünyenize alabilirsiniz.

Tropikal Kuru Meyve Çeşitleri Nelerdir?

Tropikal doğanın bir mucizesi olan tropikal kuru meyveler içeriği bakımından oldukça faydalıdır. Kuru halleri ile her mevsim rahatlıkla tüketilebilecek hale getirilir. Tazeliği ve lezzeti bir arada bulabileceğiniz tropikal kuru meyveler, çeşitleriyle her canınızın çektiği tropikal meyveyi kışta dahi yiyebilmenizi sağlar. Güneş altında ve açık havada kurutularak elde edilen tropikal meyve çeşitleri oldukça hijyenik koşullarda hazırlanır ve tüketicilere sunulur. Renk, doku ve kokuları ile olumlu tropikal kuru meyveler yorumları meydana getiren çeşitler bünyesinde sayısız faydayı barındırır. Kalsiyum, potasyum ve demir gibi çeşitli mineralleri içinde barındıran ürünlerin besin ve kalori değerleri birbirinden farklılık gösterir. Sağlığa sayısız faydası olan çeşitli tropikal kuru meyveler arasından damak tadınıza en uygun olanı seçebilir, tropikal ormanlardan gelen şifa ve lezzeti öğünlerinize taşıyabilirsiniz. Tropikal meyve seçenekleri şu şekildedir:

  • kurutulmuş kavun
  • kurutulmuş cherry (dağ çileği)
  • kurutulmuş mango
  • kurutulmuş pomelo
  • kurutulmuş hindistan cevizi
  • muz kurusu
  • kivi kurusu
  • ananas kurusu
  • karışık tropikal meyve kurusu

Tropikal Kuru Meyve Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğanın kucağından özenle alınıp kullanıcı sofralarına sunulan tropikal kuru meyveler özellikleri ve faydaları ile dikkat çeker. Alışılmışın dışında tatları ve kokuları ile büyük ilgi gören tropikal kuru meyveler, bilhassa sıra dışı tatların peşinde olan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Kivi kurusu, kurutulmuş muz ve kivi gibi çeşitli tropikal meyve kategori bünyesinde bulunur. Ürünler arasında yer alan ananas kurusu, özenle seçilen ve toplanan ananaslardan üretilerek sunulur. Ananas kuruları zengin demir içeriği ile cildin pürüzsüz hale gelmesine, saç ve tırnakların güçlü hale gelmesinde önemli rol oynar. Aynı zamanda diğer kurutulmuş tropikal meyvelerin faydaları da yadsınamayacak kadar çoktur. Geleneksel yöntemlerle elde edilen tropikal kuru meyvelerde besin değeri açısından çok fazla kayıp yaşanmaz. Bunun yanında kuru meyveler, ezilme ve çürüme gibi problemlerin önüne geçer. Böylece kuru ortamlarda kolaylıkla saklanabilir. Tropikal hindistan cevizi ve mango gibi ürünler tropikal ormanların sıra dışı tatlarını taşır. Bilhassa hindistan cevizi kurusu; sülfür, potasyum ve magnezyum bakımından zengin içeriği ile ön plana çıkar. Midede bulunan fazla asidi dengeler ve olası mide problemlerini engeller. Çeşitli tropikal meyveye taze şekilde ulaşabilir, lezzetlerinin yanı sıra faydalarını da kolaylıkla alabilirsiniz.

Tropikal Kuru Meyve Fiyatları Ne Kadar?

Tropikal kuru meyveler kalori bakımından kontrollü tüketildiği takdirde herhangi bir risk içermez. Yanı sıra zengin lif içerikleri onları sağlıklı yiyecekler haline getirir. Zengin lif içeriği aynı zamanda bu ürünlerin bağışıklık sistemini güçlendirici özellikte olmasını da sağlar. Boşaltım ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasına katkıda bulunan tropikal kuru meyvelerin kendine has özellikleri vardır. Bilhassa pomelo kurusu, içerdiği vitaminler ile vücuda doğrudan enerji saplar. Mide ve kalbi desteklerken safrayı temizleyen ve kalp çarpıntısına iyi gelen özellikleri vardır. Tropikal kuru meyve fiyatları meyvenin çeşidine göre farklılık gösterir. Siz de Özgür Leblebi kalitesiyle tropikal ormanların lezzetini evinize getirebilirsiniz.


Taze Günlük Mahsül
Taze Günlük Mahsül
Kilitli ambalajlar ve özenli paketleme ile taptaze size ulaşır.
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Saat 14:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş
Tüm kredi kartları ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Koşulsuz İade
Koşulsuz İade
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı