Sepetim (0 Ürün)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. En taze ürünleri kapınıza kadar getirmemiz için hemen bir sepet oluşturun.

Ürün Filtreleri

Fındık

Filtrele
Kabuklu Fındık
500 gr.

Kabuklu Fındık

109,50 TL
Çifte Kavrulmuş Kebap Fındık
250 gr.

Çifte Kavrulmuş Kebap Fındık

139,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Foşa Kabuklu Tuzlu Fındık
500 gr.

Foşa Kabuklu Tuzlu Fındık

21,45 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Taze Fındık Üretimi

Türkiye’de Karadeniz bölgesinde bulunan fındık, kuruyemiş ailesine ait bir gıda ürünüdür. Karadeniz’in elverişli topraklarında yetişmesi ile birlikte diğer ülkelere de ihraç edilen bir besin maddesi halini gelmiştir. Kullanım alanının geniş olmasının yanı sıra oldukça faydalı olan fındık genel çerçevede dört çeşitte bulunmaktadır. Çiğ fındık içi, kavrulmuş fındık içi, tek kavrulmuş fındık içi ve kabuklu fındık olarak tüketilebilir fındıkları mevcuttur. Elbette göründüğünden daha komplike kullanım alanlarına da uyum sağlayan fındık içi farklı ürünler içerisinde kullanılmaktadır. Örneğin fındık ezmesi ya da tatlılarda kullanımı yanı sıra fındık yağı da kullanımı oldukça yaygın olan bir yağdır. Bu noktada her alanda kuruyemiş olarak fındığı görmek de mümkündür. Gün içerisinde her öğünde dolaylı ya da dolaysız bir biçimde fındığı görmek mümkündür. Fındık da doğru miktarda tüketildiğinde sağlıklı bir kuruyemiş çeşididir.

Fındık Tüketiminin Faydaları

Fındık vücut için oldukça faydalı bir gıdadır ve beden sağlığında farklı faydalara ev sahipliği yapmaktadır. Bu noktada fındık faydaları bakımından bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. İçerisinde bulunan E vitamini ile birlikte daha güçlü bir bağışıklık sistemi isteyenler için ideal gıdalardan biridir. Aynı zamanda içerisinde B6 vitamini de mevcuttur. Bu sayede sinir sistemlerine de fayda sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra kabızlık problemi çekenler için de içerisinde bulundurduğu yağ ile birlikte sindirim sistemine de yarar sağlamaktadır. Çok yönlü bir gıda olarak sağlıklı bir tüketim gerçekleştirmek isteyenler için fındık yağı faydaları ve fındık içi faydaları oldukça geniştir. Beyin sağlığı ve kolesterol üzerinde de önemli etkisi bulunan fındık tüketimi gün içerisinde belirli miktarlarda gerçekleştirildiğinde tüm vücut sistemleri ile ilgili ek faydaları vücudunuza kazandıracaktır.

Fındık ile Diyet Yapmak Mümkün mü?

Diyet yaparken elbette diyetisyeninizin tavsiyeleri oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra atıştırmalık isteyenler için ya da tok kalma süresini uzatarak daha dengeli beslenmek isteyenler için fındık besin değeri ve kalori olarak diyet yapan bireylerin imdadına koşmaktadır. Özellikle lif kaynağı oluşu ile tokluk hissinin uzun süre kalması diyet içerisinde besin tüketiminin azlığı ile ilgili zorluk yaşayan bireyler için fındık önemli bir kurtarıcı rolü üstlenmektedir. Bunun yanı sıra kolesterol düzenlemesi ile birlikte diyet esnasında ortaya çıkabilecek sorunların da azaltılmasına yardımcı olur. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller ile birlikte diyet sürecinde vücudun ihtiyaçlarını karşılamaya yardım eder. Bunun yanı sıra diyabet riskini azalttığı bilinmektedir. Tüm bu durumlar çerçevesinde de diyet içerisinde günlük tüketimi oldukça uygundur. Bu noktada fındık çeşitleri içerisinde diyetisyenin uygun bulduğu fındığın kullanılması oldukça önemlidir.

Fındık Üretimi Nasıl Yapılır?

Fındık üretimi en yaygın olarak Karadeniz Bölgesi dolaylarındadır. Burada spesifik olarak en yaygın olduğu ve çoğu zaman geçimin büyük bir yüzdeliğine fındığın sahip olduğu il Ordu olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra fındık bir ağaç bitkisidir. Humuslu toprakları da sevmektedir diyebiliriz. Bu noktada bol yağış alan bölgelerde yaygındır. Fındık fidanı dikimi için en uygun zaman ise sonbahar ayları olarak bilinmektedir. Fidanın ihtiyacı olan yağışın elde edilmesi için de önemli bir zaman dilimidir. Türkiye içerisinde üretilen fındıklar kalite olarak oldukça üst seviyelerdedir. Kullanım alanlarına göre ise fındık fiyatları değişkenlik göstermektedir. Fındığın büyüklüğü, yağ oranı kalorisi ve kalitesi elbette bu durumun etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda fındık tüketimi oldukça önemli bir noktadadır ve birçok çeşidi ile sağlığınıza birçok faydası bulunmaktadır.


Taze Günlük Mahsül
Taze Günlük Mahsül
Kilitli ambalajlar ve özenli paketleme ile taptaze size ulaşır.
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Saat 14:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş
Tüm kredi kartları ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Koşulsuz İade
Koşulsuz İade
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı