Sepetim (0 Ürün)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. En taze ürünleri kapınıza kadar getirmemiz için hemen bir sepet oluşturun.

Ürün Filtreleri

Leblebiler

Filtrele
Kokteyl Çikolatalı Leblebi
250 gr.

Kokteyl Çikolatalı Leblebi

124,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Acılı Leblebi
500 gr.

Acılı Leblebi

79,50 TL
Sade Leblebi Kurabiyesi 160 gr
1 adet

Sade Leblebi Kurabiyesi 160 gr

65,00 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Çikolatalı Leblebi Kurabiyesi 160 gr
1 adet

Çikolatalı Leblebi Kurabiyesi 160 gr

65,00 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Sütlü Çikolatalı Leblebi Draje
250 gr.

Sütlü Çikolatalı Leblebi Draje

124,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Kaymaklı Leblebi Draje
250 gr.

Kaymaklı Leblebi Draje

124,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Meyveli Çikolatalı Leblebi Draje
250 gr.

Meyveli Çikolatalı Leblebi Draje

124,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Bitter Çikolatalı Leblebi Draje
250 gr.

Bitter Çikolatalı Leblebi Draje

124,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Çıtır Leblebi
500 gr.

Çıtır Leblebi

84,50 TL
Patlayan Çikolatalı Leblebi
250 gr.

Patlayan Çikolatalı Leblebi

124,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Kahveli Leblebi Draje
250 gr.

Kahveli Leblebi Draje

124,75 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Peynirli Cips Leblebi
500 gr.

Peynirli Cips Leblebi

74,95 TL

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Sitemizde yaklaşık 43 çeşit leblebi ürünü bulunmaktadır. Bunlar; Çorum Leblebisi (Sarı Leblebi), Tava Köy Leblebisi, Sarımsaklı Leblebi, Haşhaşlı Leblebi, Ağın Leblebisi, Tandır Tuzlu Leblebi, Renkli Şekerli Leblebi, Siyah Çikolata Kaplı Leblebi, Beyaz Çikolata Kaplı Leblebi, Renkli Çikolata Kaplı Leblebi, Karışık Cips Leblebi, Karışık Leblebi, Çorum Ateşi Acılı Leblebi, Leblebi Lokumu 250 gr, Sütlü Çikolatalı Leblebi Draje, Sakız Beyaz Leblebi, Prenses Leblebi Draje, Meyveli Çikolatalı Leblebi Draje, Leblebi Tozu 500 Gr., Kıtır Leblebi, Kırık Leblebi, Kaymaklı Leblebi Draje, Kahveli Leblebi Draje, Çıtır Leblebi, Bitter Çikolatalı Leblebi Draje, Bıldırcın Leblebi Draje, Beyaz Şekerli Leblebi, Ballı Susamlı Leblebi, Acılı Leblebi, Mesir Macunlu Leblebi, Siyah Beyaz Çikolatalı Leblebi, Mix Leblebi, Çikolatalı Cips Leblebi, Süt Mısırlı Cips Leblebi, Acılı Cips Leblebi, Klasik Cips Leblebi, Peynirli Cips Leblebi, Leblebi Tozu 250 Gr, Kokteyl Çikolatalı Leblebi, Sade Leblebi Kurabiyesi, Çikolatalı Leblebi Kurabiyesi, Patlayan Çikolatalı Leblebi, Ufak Çorum Leblebisidir.

Osmanlı-Türk yiyecek kültürünün geleneksel tatlarından biri olan leblebi, nohut ustalarının elinde bin bir zahmetle işlenerek geçmişten günümüze uzanan lezzetli bir mirastır. Her geçen gün eklenen yeni çeşitleri ile yüzyıllardır damak tadımızı süslemeye devam etmektedir.

Leblebi ülkemize has bir çerezdir ve bu yüzden üretilen leblebinin büyük bir kısmı ülke içinde tüketime sunulmaktadır. Leblebi tadı itibarıyla nötr bir yapıya sahiptir, dolayısıyla tüketicilerin alışkanlıklarına göre ister şeker ve çikolata kaplamalı ister soslu baharatlı formlarda üretilmeye müsait inovasyona açık bir hammadde olması, leblebiye ayrı bir önem kazandırmaktadır. Her geçen gün artan leblebi çeşitlerinden bazıları ise; sade, tuzlu, şekerli, susamlı, vanilyalı, Hindistan cevizli, kakaolu, kahveli, tarçınlı, limonlu, portakallı, muzlu, vişneli, çilekli, kivili, naneli, karanfilli, baharatlı, acılı, soslu ve beyaz leblebi olarak sayılabilir.

Leblebi Çeşitleri

Leblebi ülkemize has bir çerezdir ve bu yüzden üretilen leblebinin büyük bir kısmı ülke içinde tüketime sunulmaktadır. Leblebi tadı itibarıyla nötr bir yapıya sahiptir, dolayısıyla tüketicilerin alışkanlıklarına göre ister şeker ve çikolata kaplamalı ister soslu baharatlı formlarda üretilmeye müsait inovasyona açık bir hammadde olması, leblebiye ayrı bir önem kazandırmaktadır.

Leblebinin üretildiği bölgeye göre değişmekle birlikte bir çok çeşit leblebi üretilmekte ve ihraç edilmektedir. Bu çeşitler; sade leblebi, tuzlu leblebi, şekerli leblebi, susamlı leblebi, vanilyalı leblebi, hindistan cevizli leblebi, kakaolu leblebi, kahveli leblebi, tarçınlı leblebi, limonlu leblebi, portakallı leblebi, muzlu leblebi, vişneli leblebi, çilekli leblebi, kivili leblebi, naneli leblebi, çikolatalı leblebi, karanfilli leblebi, sakızlı leblebi, baharatlı leblebi, acılı leblebi, cips leblebi (soslu leblebi) ve beyaz leblebidir.

Leblebi Nerede Üretilir?

Ülkemizde leblebi üretimi başta Çorum olmak üzere Denizli, Erzincan ve Kütahya illerinde yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Üretilen leblebilerde, ustaların maharetleri ve üretim tekniklerine göre farklılaşan lezzetler bulunmaktadır. Çorum leblebisi ise tüketici tarafından da tercih edilen aroması sayesinde en fazla üretimi ve tüketimi olan çeşittir.

Leblebi imalatı, bazen aylarca süren çok aşamalı işlemlerden oluştuğundan geleneksel olarak küçük ölçekli aile işletmelerince üretilmektedir. Türkiye’nin başlıca leblebi üreten illeri Çorum, Denizli, Kütahya, Amasya, Balıkesir ve Gaziantep’tir.

Leblebi Nereden Satın Alınır?

Çorum Leblebisi Özgür Leblebi'den satın alınır. 50 yıllık tecrübe ve birikimiyle Çorum'da 2, Ankara'da 5 şubesi ile hizmet veren Özgür Leblebi, Online Satış altyapısı ile taze ve kaliteli kuruyemişi Türkiye'nin her yerine ulaştırmaktadır.

Günlük yaşam içerisinde yiyecekler ve içecekler vücut için oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle iyi ve kötü beslenme kriterlerine bakıldığında besin öğelerinin önemli etkilerini ve bu etkilerin sonuçlarını görmek oldukça mümkündür. Bu anlamda tüketilen besinlerin vücut için gerekli oluşunun aynı sıra üretim süreci içerisinde de besin değerini kaybetmemesi gibi önemli kriterlerin olduğunu söylemek doğru olacaktır. Katkı maddesi kullanımı ile birlikte besinlerin vücut için faydası değişkenlik göstermektedir. Doğal yollar ile elde edilen besinlerin daha kaliteli ve verimli olduğunu bilinmektedir. Bunun yanı sıra bireylerin gelişen teknoloji ve sanayi ile birlikte tarım ürünlerini de artık farklı alanlarda ve çok çeşitli biçimlerle kullanması, gıda sektörü içerisinde de çeşitliliği arttırmıştır. Bunun yanı sıra geçmişten günümüze kadar gelen süreçte değişmeyen besin takviyeleri de bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi şüphesiz atıştırmalık kültürü içerisinde yer alan kuruyemiş çeşitleridir. Geçmiş dönemlerden bugüne kuruyemiş yaygın bir kullanım alanına sahip olmasının yanı sıra tüketimi tercih edilen bir atıştırmalıktır. Aynı zamanda pek çok atıştırmalık türevine göre doğal yağlar ve vitaminler ile birlikte kişiler için besin değeri yüksek bu anlamda nispeten sağlıklı bir imaja sahiptir.

Çocukluğun Eğlencesi Leblebi

Kuruyemişler içerisinde bir dönemin en önemli atıştırmalığı olan leblebi geçmiş dönemlerden bugüne hem toz hali hem de bütün kuruyemiş biçimi ile gönülleri kazanmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra oldukça işlevli oluşu, toz hale getirilerek kurabiye yapımında kullanımı ile de oldukça işlevsel bir özellik göstermektedir. Son yıllarda leblebi kurabiyelerinin de göz önüne çıkması ile birlikte leblebi çeşitleri çoğalmıştır. Farklı alternatifler ile birlikte kullanım alanının çoğalmasının yanı sıra; tüketimi kolay ve faydalı bir besin kaynağı olarak da kişilerin kolay kullanımını sağlamaktadır. Geniş bir fayda alanına sahip olduğunu söylenmektedir. Bunun yanı sıra kullanım alanının da geniş olması özellikle misafir ağırlamak isteyen bireyler için keyifli ve lezzetli alternatifleri bir araya getirmektedir. Öyle ki kek, kurabiye gibi kullanımının yanı sıra standart kullanımı ile özellikle kahve yanında da keyifli bir ikramlık olabilmektedir.

Leblebi Nasıl Üretilir?

Leblebi uzun yıllar boyunca insan hayatının bir parçasıdır. Öncelikle leblebilerin faydaları oldukça fazladır. Bu anlamda leblebiyi tanımak da önemlidir. Leblebiler basitçe nohutun kuruyemiş olarak tüketilmek üzere işlenmiş bir halidir. İşlem sonrasında tat olarak da ciddi farklılıklar görülse de her iki biçimi de oldukça faydalı ve lezzetlidir. Nohutların nemlendirilmesi ve kurutulması işlemlerine belirli bir döngüde maruz kalması sonucunda oluşan leblebi kalori olarak soslanmasına göre farklılıklar göstermektedir. Aromatik olarak farklı soslar ile servis edilmesinin yanı sıra klasik biçimi ile de tüketilmektedir. Bu noktada da kuruyemiş çeşitleri olarak da kendi içerisinde farklı biçim ve lezzetlere ayrılır.

Leblebinin Faydaları Nelerdir?

Kuruyemişlerin geneli atıştırmalıklar içerisinde oldukça faydalıdır. Bunun yanı sıra leblebi tek başına farklı besin değerlerine sahip olmasının yanı sıra pek çok faydayı da beraberinde getirmektedir. Günlük olarak tüketilmesi gereken leblebi besin değeri olarak vücuda ihtiyacı olan dengeyi sağlar. Bağışıklık sistemi içerisinde önemli bir fayda unsurudur. Bunun yanı sıra anne sütüne katkısı oldukça fazladır. Leblebi protein değeri olarak oldukça göze çarpan bir besindir. Bu anlamda hem tok tutma hem de cilt yenileme özelliği vardır. Pek çok atıştırmalığa göre leblebi fiyatları kişilerin istediği besin takviyesini sağlamakta kolaylık sağlayabilme özelliğine sahiptir demek oldukça mümkündür. Bu noktada günlük leblebi tüketimi oldukça önemlidir ve insan sağlığına birçok faydası vardır.


Taze Günlük Mahsül
Taze Günlük Mahsül
Kilitli ambalajlar ve özenli paketleme ile taptaze size ulaşır.
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Saat 14:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş
Tüm kredi kartları ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Koşulsuz İade
Koşulsuz İade
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı