Sepetim (0 Ürün)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. En taze ürünleri kapınıza kadar getirmemiz için hemen bir sepet oluşturun.

Ham Çam Balı 450 gr

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihi Ege'nin çam ormanlarından gelen doğal mucizevi besin kaynağı Ham Çam Balı. GDO içermez. SİLİKON içermez. RENKLENDİRİCİ içermez. ALKOL içermez.

Stok Yok

MarkaÖzgür Kuruyemiş

  • 69,00 TL
5
3 Değerlendirme / 1 Yorum

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir

Ürün temin edildiğinde tekrar satışa sunulacaktır.

  • 17.Ocak.2024 | A****

    Ürünler anlatıldığı gibi çok leziz ve doğal harika uygulama kullanımı çok kolay ve gelişmiş özgürleblebi çalışanlarına çok teşekkür ederim

Ham Salgı Çam Balı

04.10033 sertifika numaralı ISO 22000:2018
01.10412 sertifika numaralı ISO 9001-2015
14.10024 sertifika numaralı Helal22:2013 sertifikalarımız mevcuttur.
Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygundur.

İçindekiler: Çam Balı (Ham Salgı Balı) Muğla Marmaris bölgesindeki çam ormanlarından derlenerek modern tesisimizde el değmeden paketlenmiştir. Doğal olduğundan kristalleşme olabilir. Bu hali ile tüketilebilir veya kavanozu 45°C sıcaklıkta ki suda 30 dakika bekleterek çözebilirsiniz. Güneş ışığından uzak, serin ve rutubetsiz ortamda oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihi Ege'nin çam ormanlarından gelen doğal mucizevi besin kaynağı Ham Çam Balı. Çam balının serüveni Ege bölgesindeki çam ormanlarındaki kızılçamlarda yaşayan Basra (marchalina hellenica) böceğinin salgısının bal arıları aracılığıyla kovanlara taşınması ile başlar. Çam balı içerdiği yüksek besin değeriyle kovanda arıların, sofrada ise insanların besin ihtiyacını karşılar. Dünya çam balı üretimin %90'nı Türkiye'de bizim memleketimizin topraklarında gerçekleşmektedir. Bu sebeple çam balı ülkemiz ve bizler için ayrı bir öneme sahiptir.

Peki ham çam balının diğer ballardan farkı nedir?

Arıcılarımızın çam ormanlarına özenle yerleştirdiği kovanlarda basra böceğinin salgısının arılar tarafından toplanarak enzimlerle değişikliğe uğratması sonucu çam balı üretilir. Çiçek balı üretiminden çok farklı bir üretimi olan bu özel balın anlaşmalı arıcılarımız tarafından sağımı yapılır ve fabrikamıza getirilir. Alanında uzman gıda mühendislerimiz tarafından analizleri ve kalite kontrolleri yapılan Ham Çam Balı, tüm hijyen koşulları sağlanarak sizler için titizlikle el değmeden paketlenir. Tam bir şifa kaynağı olan bu bal tüm doğallığıyla sofralarınıza ulaşır.

Ham çam balı üretiminde pastörizasyon işlemi uygulanmadığı için bal yüksek ısıl işleme maruz kalmamış olur ve balın içeriğinde doğal halde bulunan vitaminler, enzimler, fenolik bileşikler, flavonoid bileşikler kaybolmamış olur. 300 mikrondan daha geniş gözenekli filtre işlemi ile polen içeriği azaltılmadan sadece yabancı maddelerden arındırılır. Böylece ham haldeki tüm besin değerleri korunmuş olur.

Ham Çam Balına yüksek ısıl işlem uygulanmadığı ve filtre edilmediği için zaman içerisinde kristalize olabilir. Kristalize olması tüketilmesine asla engel değildir ve bu haliyle tüketilmesi en doğal olanıdır. Çam balı koyu rengi ve kendine has aroması, düşük pH ve hafif yüksek asitliği ile çiçek ballarından ayrılır. Diğer ballara göre daha geç kristalleşir ya da hiç kristalleşmez. Ham çam balı mineral madde bakımından yüksek değere sahiptir.

Ham Çam Balının Faydaları nedir?

Alüminyum (Al), bor (B), magnezyum (Mg), manganez (Mn), nikel (Ni) ve çinko (Zn) içeriği yüksektir. Antibakteriyel özelliği ile ağız, boğaz ve bronşit enfeksiyonlarına karşı kullanılmakta ve sinirim sistemin çalışmasını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Bu değerli besin kaynağını, Özgür Leblebi markası güvencesi ile siz değerli müşterilerimizin tüketimine sunmaktayız.

Ham Çam Balının Besin Değerleri

Enerji: 330 kcal
Karbonhidrat: 82,3 gr
Protein: 0,3 gr
Yağ: 0 gr
Doymuş Yağ: 0 gr
Tuz: 0 gr
Değerlendir
  • 17.Ocak.2024 | A****

    Ürünler anlatıldığı gibi çok leziz ve doğal harika uygulama kullanımı çok kolay ve gelişmiş özgürleblebi çalışanlarına çok teşekkür ederim

  • 23.Kasım.2022 | Hasan Uysal

  • 17.Kasım.2022 | Uğur Kanat


Taze Günlük Mahsül
Taze Günlük Mahsül
Kilitli ambalajlar ve özenli paketleme ile taptaze size ulaşır.
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Saat 14:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş
Tüm kredi kartları ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Koşulsuz İade
Koşulsuz İade
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı