Sepetim (0 Ürün)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır. En taze ürünleri kapınıza kadar getirmemiz için hemen bir sepet oluşturun.

Ham Kekik Balı 450 gr

Kekik Balı arıların kekik bitkisinin çiçeklerinin özünü toplamasıyla ürettikleri kekik kokulu, yoğun aromalı, kendine has buruk bir tada sahip olan bir baldır. GDO içermez. SİLİKON içermez. RENKLENDİRİCİ içermez. ALKOL içermez.

Stok Yok

MarkaÖzgür Kuruyemiş

  • 59,00 TL
5
4 Değerlendirme

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir

Ürün temin edildiğinde tekrar satışa sunulacaktır.

Ham Kekik Balı

04.10033 sertifika numaralı ISO 22000:2018
01.10412 sertifika numaralı ISO 9001-2015
14.10024 sertifika numaralı Helal22:2013 sertifikalarımız mevcuttur.
Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygundur.

Modern tesisimizde el değmeden paketlenmiştir. Doğal olduğundan kristalleşme olabilir. Bu hali ile tüketilebilir veya kavanozu 45°C sıcaklıkta ki suda 30 dakika bekleterek çözebilirsiniz. Güneş ışığından uzak, serin ve rutubetsiz ortamda oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihi kekik otu çiçeklerinden gelen doğal mucizevi besin kaynağı ham kekik balı. İşçi arılar, yaz mevsiminde kekik otu çiçeklerinden topladığı nektarı enzimleriyle birleştirerek diğer bal çeşitlerine göre daha aromatik bir tada ve hoş kokuya sahip kekik balını üretirler.

Peki ham kekik balının diğer ballardan farkı nedir?

Arıcılarımızın kekik ve geven bitkilerinin yoğun olduğu dağlık bölgelere özenle yerleştirdiği kovanlarda arılar tarafından enfes kokulu kekik balı üretilir. Anlaşmalı arıcılarımız tarafından sağımı yapılan ballar fabrikamıza getirilir. Alanında uzman gıda mühendislerimiz tarafından analizleri ve kalite kontrolleri yapılan  Ham Kekik Balı, tüm hijyen koşulları sağlanarak sizler için titizlikle el değmeden paketlenir. Tam bir şifa kaynağı olan bu bal tüm doğallığıyla sofralarınıza ulaşır.

Ham kekik balı üretiminde pastörizasyon işlemi uygulanmadığı için bal yüksek ısıl işleme maruz kalmamış olur ve balın içeriğinde doğal halde bulunan vitaminler, enzimler, fenolik bileşikler, flavonoid bileşikler kaybolmamış olur. 300 mikrondan daha geniş gözenekli filtre işlemi ile polen içeriği azaltılmadan sadece yabancı maddelerden arındırılır. Böylece ham haldeki tüm besin değerleri korunmuş olur. Ham Kekik Balına yüksek ısıl işlem uygulanmadığı ve filtre edilmediği için zaman içerisinde kristalize olabilir. Kristalize olması tüketilmesine asla engel değildir ve bu haliyle tüketilmesi en doğal olanıdır.

Bu değerli besin kaynağını, Özgür Leblebi markası güvencesi ile siz değerli müşterilerimizin tüketimine sunmaktayız.

Ham Kekik Balının Faydaları nedir?

Ham kekik balı bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, soğuk algınlığının giderilmesinde ve yaraların iyileşmesinde, mide, astım ve egzama gibi rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı rol oynar.

Ham Kekik Balının Besin Değerleri

Enerji: 330 kcal
Karbonhidrat: 82,3 gr
Protein: 0,3 gr
Yağ: 0 gr
Doymuş Yağ: 0 gr
Tuz: 0 gr
Değerlendir
  • 23.Kasım.2022 | Hasan Uysal

  • 17.Kasım.2022 | Uğur Kanat

  • 20.Eylül.2022 | İMAN TUNCA

  • 14.Eylül.2022 | Güven Ataklı


Taze Günlük Mahsül
Taze Günlük Mahsül
Kilitli ambalajlar ve özenli paketleme ile taptaze size ulaşır.
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Saat 14:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş
Tüm kredi kartları ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Koşulsuz İade
Koşulsuz İade
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı